סורבה תפוחים ורום מתובל

סורבה תפוחים ורום מתובל

אחד השידוכים היותר מוצלחים של הרום המתובל של חברת בקרדי, הוא מיץ תפוחים שהרגע נסחט. אז למה לא להפוך את השילוב הזה לסורבה אלכוהולי?

סורבה תפוחים ורום מתובל

סורבה תפוחים ורום מתובל – המנה הוגשה כחלק מתפריט ארוחת מסע בעקבות תערובות התבלינים.

רום מתובל

חברת בקרדי יצרנית הרום הותיקה שיחררה בתחילת 2019 את הרום המתובל שלה. הרום הוא רום כהה שמתובל בתבלינים כדוגמת וניל, אגוז מוסקט, קינמון ועוד. 

מי שהכירה לי את הרום המתובל היתה חברתי רותם ממשקאות רמת גן. בזכות ההמלצה שלה שילבתי בין הרום המתובל לבין מיץ תפוחים. שילוב מעולה לקוקטייל. 

כשהגיע הזמן להכין את הארוחה שלי מייד קפץ לי השילוב כרעיון לסורבה שישמש כמרענן חך.

הסוד בהכנת סורבה אלכוהולי

מאחר ולאלכוהול נקודת קפיאה נמוכה מאוד מתחת לאפס (114.1-) הסוד בליצור סורבה אלכוהולי מוצלח הוא ללכת עד הקצה. הכוונה בקצה היא להכניס את כמות האלכוהול המרבית שהסורבה יכול לסוג מבלי לפגוע ביכולת הקפיאה שלו.

להחביא את האלכוהול

לאחר שאיזנו את כמות האלכוהול יש גם לאזן את טעמו של הסורבה בעזרת מתיקות כך שתחביא את האלכוהול.  

כאשר אנחנו מגיעים לאיזון המושלם נקבל סורבה טעים וטעון בכמות גבוהה של אלכוהול. 

כל מה שנותר לעשות הוא להגיש אותו לאורחים, לחכות חמש דקות ולראות שפתאום כולם מחייכים מאוזן לאוזן.

סורבה תפוחים ורום מתובל

סורבה תפוחים ורום מתובל

סוג המנה מרענן חך, קינוח
סוג המטבח מטבח ישראלי
תגיות סורבה, סורבה תפוחים, סורבה תפוחים ורום מתובל, רום מתובל
זמן הכנה 30 minutes
זמן בישול 6 hours 50 minutes
זמן הכנה כולל 7 hours 20 minutes
מנות 6
קלוריות 219 kcal
מחבר Gentleman Club

חומרים

  • מיץ מ-8 תפוחי גרני סמית (סוחטים במסחטת פירות).
  • 1 כוס סירופ פשוט (מים וסוכר מבושלים ביחס אחד לאחד).
  • 1 כוס רום מתובל קפטן מורגן.
  • 3 כפות מיץ לימון סחוט.

אופן ההכנה

  1. מערבבים את כל החומרים יחדיו. טועמים ומתקנים טעמים במידת הצורך. על הסורבה להיות טיפה מתוק מידי מאחר והקור ימתן את המתיקות כשהסורבה יהיה קפוא.

  2. מעבירים למכונת גלידה. מפעילים לפי הוראות היצרן עד להפיכת הנוזלים לסורבה. מקפיאים עד לשימוש.

  3. במידה ואין מכונת גלידה, מערבבים את כל החומרים. בודקיםם טעמים ומתקנים במידת הצורך. מעבירים את התערובת לתבנית או קערה. ומכניסים למקפיא לשעה. אחרי שעה שוברים את גבישי הקרח שנוצרו בעזרת מזלג. תהליך זה גורם להיווצרות הגרניטה ולא גוש קרח מוצק. חוזרים על התהליך כל שעה לפחות ארבע פעמים. ככל שעושים את התהליך הזה יותר פעמים כך יוצאת גרניטה חלקה יותר.

  4. הערה חשובה: האלכוהול שברום מקשה ואף עלול למנוע את הקפיאה של התערובת. במידה והתערובת לא קופאת יש לדלל אותה קצת בסירופ פשוט ובמיץ תפוחים ולנסות להקפיא שוב.

  5. הסורבה המושלם הוא כזה שיש בו הרבה אלכוהול אבל הוא מצליח לקפוא. עם קצת ניסוי וטעיה מגיעים לתוצאה הרצוייה. הכמויות במתכון אמורות להביא אותכם קרוב לתוצאה אך מאחר ולא כל התפוחים הם באותו גודל ונותנים את אותה הכמות המדויקת של מיץ יתכנו שינויים בכמויות.


Related Posts

סברינה

סברינה

עוגת הסברינה זכתה לפופולאריות שלה בישראל בזכות רשת בתי הקפה קפולסקי בהם הוגשה המנה. סברינה סברינה – המנה הוגשה כחלק מתפריט ארוחת בישול עם אלכוהול. הסברינה היא עוגת שמרים טבולה בסירופ סוכר מבושם ברום וממולאת בדרך כלל בקצפת או קרם. מקור הסברינה במטבח הצרפתי בחבל […]

סורבה קמפרי תפוזי דם

סורבה קמפרי תפוזי דם

בימי הקיץ החמים אני אוהב להירגע עם קוקטייל קמפרי תפוזים. אז למה שלא נהפוך אותו לסורבה? סורבה קמפרי תפוזי דם סורבה קמפרי תפוזי דם – המנה הוגשה כחלק מתפריט ארוחת מסתורי הטעם המר. סורבה קמפרי תפוזי דם חזרה לרשימת המתכוניםכתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *