חנן אביסף

בתור ילד אני זוכר שהייתי מתבונן במטפלת המצרייה שלנו בזמן שהייתה מכינה אוכל לארוחת הצהריים. אין אושר יותר גדול מלאכול שניצל חם בשמונה בבוקר.

מי אתה חנן אביסף?

בן כמה אתה ומה מצבך המשפחתי: 48, נשוי + 3.

מה עושה בחיים: בעלים של סטודיו לאיור ופיתוח של דמויות קומיקס למסחור ששמו סטודיו ComX.

מה אני אוכל ביום יום: התזונה של אצלנו בבית אוכלים את האוכל שאני מבשל. לרוב האוכל יהיה פשוט וביתי ויכלול מנת בשר כדוגמת: עוף, בקר או בשר לבן. מידי פעם אוכלים גם דגים או פירות ים. אני מקפיד שתמיד תהייה מנת פחמימה כל שהיא וירקות.

מה היא המנה הכי אהובה עליך בעולם: ספריבס ברוטב צאטני מנגו שזו המנה שאמא שלי הייתה מכינה לנו באירועים חגיגיים.

טעם ילדות בלתי נשכח: ספגטי "מעון". מנת ספגטי שמכינים ברכז עגבנית מדולל במים. הדבר הכי ג'יפה שיש שהייתי מקבל אצל המטפלת. עד היום אני מכין מנה משודרגת של זה לילדים שלי.

מה הדבר הכי מוזר שאכלת אי פעם: Black pudding שזה נקניק עשוי מדם, וזה כמובן בזכות גיא שהגיש לי אותו בארוחת המטבח הבריטי המודרני שלו מהשנה השנייה של המועדון.

איך הייתי מגדיר את סגנון הבישול שלך: סגנון הבישול שלי מאוד יצירתי וייצרי. אני מאוד אוהב להתנסות בדברים חדשים וטכניקות חדשות. למרות שיש לי אוסף גדול מאוד של ספרי בישול אני לרוב מאלתר עם חומרי הגלם הזמינים באותו רגע.

מה הן ההשפעות עליך בתחום הבישול: בתור ילד אבי היה בצבא ואימי למדה באוניברסיטה. מי שטיפלה בי ובאחותי היתה זיזה, סוכנת הבית הקראית שלנו, כל יום הייתי צופה בה מבשלת לנו אוכל ועל הדרך הייתי משנורר שניצלים חמים בשמונה בבוקר. אחרי זה הגיע הספר ילדים מבשלים והשאר הוא היסטוריה.

איך אתה מתכנן את הארוחה שלך במועדון הגנטלמן קלאב: מבצע מחקר בעזרת ספרי בישול ומתבאס שלא מוצא כלום. אח"כ אני מחפש רעיון מדליק שסביבו ניתן לבנות את התמה לארוחה כדוגמת טכניקת בישול מיוחדת והשפעתה על מרכיבים שונים, בישול לפי סגנון מסויים, בישול עם חומר גלם אחד עיקרי, מטבח של מדינה או איזור גאוגרפי וכדומה.

לרוב אני אוהב לעשות משהו חדש לגמרי שבחיים לא עשיתי קודם ואין לי מושג מה לעשות.

אחרי שיש לי את הנושא לארוחה אני בוחן מה הם חומרי הגלם העונתיים ומתחיל להרכיב את התפריט. אח"כ בא השלב האהוב על המשפחה והחברים שהוא שלב הניסיונות.

במהלך הניסיונות אני לרוב מחליף מנה או שתיים שלא היו מספיק מוצלחות לטעמי. רק אחרי שהתפריט מושלם ותרגלתי לפחות פעם אחת את כל המנות אני מתחיל להירגע.

אילו הכנות אתה עושה לקראת הארוחה שלך: אני משתדל להכי כמה שיותר דברים מראש ולנסות לצמצם את ההכנות והבישולים במהלך הערב ככל שאפשר וזאת על מנת שאוכל לשבת עם החברה ולא להיתקע במטבח.

מה היא המסעדה האהובה עליך בישראל: כיום צפרה.

כמה ספרי בישול יש לך: כ- 100 ספרים. יש לי ממש פטיש לספרי בישול והאבסורד שאני כמעט לא משתמש בהם אף פעם.

איזה אביזר או מכשיר בישול היית רוצה לקבל מתנה: הרשימה ארוכה. מכשיר טרמומיקס, מבער טורבו לווק והחלום הגדול הוא תנור אפיה של חברת Rational – תנור אוטומטי מטורף שהכין את הקוראסונים הכי מושלמים שאי פעם אכלתי.

מה אני אוהב לעשות בזמני הפנוי חוץ מענייני אוכל: חוץ מהמשפחה אני מתאמן 3 פעמים בשבוע בחדר כושר, משוגע על משחקי מחשב ואקס בוקס, אוהב לראות סרטים, כדורגל וכדורסל.

כמה מילים על מועדון הגנטלמן קלאב: אם זה לא היה קיים היו חייבים להמציא את זה… התברכתי שיצא לי להכיר כזו חבורה מדהימה של חברים.